رئیس جمهور روسیه در جلسه پرسش و پاسخ سالانه به سوالات متعددی پاسخ داد و گفت: روسیه اجازه نمی‌دهد آمریکا پلیس اقتصادی جهان باشد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین در جلسه پرسش و پاسخ سالانه رئیس‌جمهور روسیه موسوم به «خط مستقیم» (Direct Line) اعلام کرد هدف تحریم‌ها، مهار روسیه است. تحریم‌های یکجانبه منجر به حل مسائل نمی‌شود. روسیه اجازه نمی‌دهد آمریکا پلیس اقتصادی جهان باشد.

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد تعرفه‌های فولاد اعمال شده از سوی واشنگتن در حقیقت تحریم به شمار می‌روند. سران اتحادیه اروپا باید علیه قوانین اعمال شده از سوی آمریکا بر دیگر کشورها اعتراض کنند.

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد این ادعا که ما در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا دخالت کرده‌ایم کاملا بی معنی است و تنها می‌توانیم آن را یک شوخی بدانیم.

پوتین گفت: یکی از اهدافش در دوران ریاست جمهوری کاهش تعداد افرادی است که در روسیه  زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

او تصریح کرد می‌خواهد تعداد افراد زیر خط فقر را به نصف کاهش دهد. دولت این کشور به ۱۲۹ میلیارد دلار برای اتخاذ اقداماتی به منظور خارج کردن افراد از فقر نیاز دارد.

پوتین گفت در مورد رشد اقتصادی روسیه در دراز مدت اطمینان دارد. تولید ناخالص ملی در این کشور در حال حاضر نسبت به سال گذشته ۱.۵ درصد افزایش داشته است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز