روزنامه کانادایی "گلوب اند میل" به نقل از ژنرال کانادایی نوشت، آموزش پیشمرگ‌ها زمانی که دیگر دلیلی مبنی بر مقابله با داعش وجود ندارد، پایان یافت.

به گزارش مرور نیوز، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، این وزارتخانه اعلام کرد، گروه عملیات ویژه ارتش کانادا در گذشته با یگان‌های امنیتی کرد عراق در راستای توقف پیشروی داعشی‌ها همکاری داشت و این کمک‌ها نیز در موفقیت نیروهای امنیتی عراق در آزادسازی موصل و نیز منطقه الحویجه، آخرین مرکز بزرگ داعشی‌ها در عراق در اکتبر گذشته تاثیر بسزایی داشتند.

وزارت دفاع کانادا در ادامه تاکید کرد: یگان‌هایی که نیروهای ویژه کانادایی در حال حاضر در عراق به آنها مشورت و کمک می‌دهند، تحت فرماندهی پیشمرگ‌ها نیستند.

روزنامه کانادایی "گلوب اند میل" روز پنج‌شنبه به نقل از ژنرال کانادایی نوشت، آموزش پیشمرگ‌ها زمانی که دیگر دلیلی مبنی بر مقابله با داعش وجود ندارد، پایان یافت.

کانادا در چارچوب عملیات نظامی ائتلاف ضد داعش سه بار تعداد نیروهایش را در فوریه 2016 افزایش داد و تعداد آنها به 210 تن رسید.

دولت کانادا در اکتبر گذشته در پی بروز تنش‌هایی میان ارتش عراق و نیروهای کرد تصمیم گرفت کمک‌های نظامی‌اش به نیروهای بومی عراق را به حالت تعلیق درآورد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز