سرویس بین الملل- هزاران تن از کارکنان اداره پست در انگلیس در اعتراض به وضعیت شغلی و به‌ ویژه حقوق بازنشستگی‌شان و تعطیلی شماری از شعب پست در این کشور امروز اعتصاب می کنند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از رسانه های انگلیس، این برای دومین بار در طی دو ماه گذشته است که کارکنان پست که عضو اتحادیه کارگران مخابرات (CWU) و اتحادیه بزرگ 'یونیت' انگلیس هستند، دست از کار می‌کشند.

کارکنان شبکه پست انگلیس می‌گویند کاهش هزینه‌ها سبب شده است که شمار بیشتری از دفاتر پستی در این کشور در معرض خطر قرار گیرند. 

دیوید وارد، دبیر کل اتحادیه کارگران مخابرات در این باره گفت: هیچ‌گاه شرایط این‌قدر برای شعب پست و کارکنان آن و نیز مخابرات خطیر نبوده است.

وی افزود: اداره پست انگلیس دچار بحران شده است و مدیریت آن و نیز دولت بایستی به سخنان کارکنان آن گوش دهند.

به گفته دبیر کل اتحادیه کارگران مخابرات انگلیس، با کاهش هزینه‌های صورت گرفته نمی‌توان امیدی به ادامه حیات دفاتر پستی داشت.

این اتحادیه بزرگترین اتحادیه در صنعت ارتباطات در انگلیس با بیش از 200 هزار عضو است.

اتحادیه‌های کارگری از طرح حقوق بازنشستگی کارکنان پست ، از بین رفتن فرصت‌های شغلی در این حوزه که می‌تواند بر روی هزاران تن تاثیر منفی بگذارد، عصبانی هستند. 

در همین حال اداره پست انگلیس اعلام کرده است که به‌رغم برگزاری این اعتصاب، هزاران دفتر پستی در این کشور در روز دوشنبه به کاری عادی‌شان ادامه خواهند داد.

آخرین اعتصاب کارکنان اداره پست انگلیس در ماه سپتامبر گذشته برگزار شد، ضمن اینکه احتمال اعتصاب آنها در ایام کریسمس همچنان پابرجاست.

اداره پست از جمله شرکت های زیر مجموعه وزارت تجارت، نوآوری و مهارت های دولت انگلیس است.

در حال حاضر در کل بریتانیا ( انگلیس؛ ولز، ایرلندشمالی و اسکاتلند) در حدود 11 هزار و 500 دفتر پستی فعالیت می کنند که 300 تای آنها زیر نظر مستقیم 'اداره پست' هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز