وزیر امور خارجه آمریکا، رئیس جمهوری آمریکا گفته است که آماده تغییرات اساسی است. اگر کیم جونگ اون نیز آماده باشد، آمریکا نیز این تغییرات را ایجاد می کند.

به گزارش مرور نیوز، به نقل از شبکه خبری سی.ان.ان، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا وی در مصاحبه  ای روز جمعه خود با شبکه تلویزیونی کره جنوبی گفت:  در صورت موفقیت آمیز بودن نشست 12 ژوئن، امیدوارم که بتوانیم بیانیه‌ای صادر کنیم که هر دو طرف با آن موافق هستند.

وی درادامه گفت: نمی خواهم بیش از اینها وارد جزئیات شوم اما زمانیکه خلع سلاح اتمی کامل شود و این شامل تمامی سایت‌های اتمی کره شمالی است و نه آنهایی که اعلام شدند، تحریم‌ های بین المللی علیه این کشور برداشته خواهد شد. ما باید مطمئن شویم که این خلع سلاح کامل است. این به کره شمالی بستگی دارد. یک مساله موازی در تضمین‌های امنیتی وجود دارد.

پامپئو گفت که دولت آمریکا این تضمین‌های امنیتی را به مزیت‌های اقتصادی ربط می دهد که می تواند از توافق با کره شمالی حاصل شود او افزود: این بسته به کره شمالی است که از این طریق به ثروت و رفاه برای مردمش دست پیدا کند و به آن ثروتی برسد که مستحقش است. فکر می کنم که نه تنها ژاپن بلکه کره جنوبی و چین هم می خواهند تا در صورت موفقیت ما در نشست سنگاپور در گسترش اقتصاد کره شمالی سهیم شوند.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: رئیس جمهوری آمریکا گفته است که آماده تغییرات اساسی است. اگر کیم جونگ اون نیز آماده باشد، آمریکا نیز این تغییرات را ایجاد می کند.

پامپئو در مصاحبه دیگر خود با تلویزیون فونیکس هنگ کنگ گفت: کره شمالی مدت‌هاست که برای تامین امنیت خود به برنامه اتمی متکی است و آنچه که ما از آنها خواسته‌ایم این است که روی پای خود بایستد و به این حقیقت برسند که داشتن سلاح اتمی بزرگترین تهدید برای کره شمالی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز