گوگل اعلام کرد، با هدف دسترسی آسان مردم هند به اینترنت، قصد دارد اینترنت وای فای همگانی رایگان تقدیم کند.

به گزارش مرور نیوز، به نقل از وب سایت gsmarena، سزار سنگوپتا - معاون ارشد رئیس گوگل و مدیر تیم کاربران چند میلیونی گوگل اعلام کرد، قصد دارد در بیش از 400 ایستگاه قطار برون شهری و خطوط راه آهن به برقراری شبکه اینترنت وایرلس و بی‌سیم وای فای رایگان اقدام کند.

وی در ادامه سخنان خود می‌گوید: این پروژه که از سال ۲۰۱۵، یعنی سه سال پیش، کلید خورده و آغاز شده است تاکنون توانسته برخی از ایستگاه‌های قطار و راه‌آهن را که در میان شهروندان و مسافران هندی از محبوبیت و استقبال بی‌نظیری برخوردار است، به اینترنت همگانی و رایگان وای فای مجهز سازد.

او علت این پروژه مشترک گوگل با سازمان‌های مربوطه در هند را اینچنین تشریح کرد: دسترسی مردم جهان به اینترنت می‌تواند گام بزرگی برای اطلاع‌رسانی و سهولت در ارتباطات مردم و دولت باشد چراکه آن‌ها بدون هزینه خاصی قادر خواهند بود به کار و فعالیت‌های موردنظر خود بپردازند.

گوگل در این همکاری با سازمان راه‌آهن هند و همچنین شرکت ریلتل ( RailTel ) قصد دارد زیرساخت‌های لازم برای برقراری و راه‌اندازی اینترنت همگانی و رایگان وای فای را فراهم آورده و بستری مناسب برای بهره‌مندی عموم کاربران از خدمات آنلاین و اینترنتی را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز