در نشست جی هفت سران کشور ها اروپا وآمریکا بر سر حل مسایل اقتصادی و تجاری توافق کردند

به گزارش مرور نیوز، به نقل از رویترز، یک مقام وابسته به دولت فرانسه از توافق آمریکا و اتحادیه اروپا برای آغاز گفتگوی تجاری در سطح فنی طی ۲ هفته آینده خبر داد

به گفته این منبع آگاه، اصل برقراری گفتگو در نشست جمعه رهبران G۷ مورد توافق قرار گرفت و همه ازجمله دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با آن موافقت کردند.

گفتنی است ترامپ بعد از نشست دوجانبه با امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه از کمک وی به حل مشکلات اقتصادی پیش‌رو خبر داد و گفت: چیزی قرار است اتفاق بیفتد و به گمان من امر خیلی مثبتی خواهد بود.

در اولین روز از نشست رهبران  جی هفت که از روز جمعه آغاز شد، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز ایده ایجاد راهکاری برای حل مناقشات تجاری میان آمریکا و متحدین را مطرح کرد که ظاهراً برمبنای مکانیسم گفتگو و ارزیابی مشترک است و هیچ معلوم نیست آیا گفتگوهای فنی پیش رو نیز بخشی از آن می‌شود یا خیر.

این ایده با استقبال سایر اعضای گروه G۷ روبرو شد تاآنجا که ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا پیشنهاد سفر به واشنگتن برای ارزیابی تجارت اتحادیه اروپا- آمریکا در راستای حل مناقشه را مطرح کرد.

بااین‌حال، انتظار نمی‌رود نشست این دوره G۷ با دستاوردی درخور توجه پایان یابد و حتی صدور بیانیه مشترک از سوی اعضا نیز امری بعید به نظر می‌رسد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز