سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل عنوان کرد: تحرک دیپلماتیک خاصی در مدیریت بحران مسلمانان روهینجایی در میانمار وجود ندارد .

به گزارش مرور نیوز، به نقل از خبرگزاری پرس اسوسیشن، سامانتا پاور، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد در مراسم بیداری بشریت در ارمنستان گفت: تعداد زیادی از مردم به صورت سیستماتیک به قتل رسیده، هدف تجاوز قرار گرفته و از کشور خودشان اخراج شدند. اما برای حل این مشکل هیچ کاری صورت نگرفته است.

پاور تاکید کرد: سیستم‌های بشردوستانه‌ای وجود دارد و دبیرکل سازمان ملل متحد از نفوذ خودش استفاده کرده است اما اگر می‌خواهید مانع دولتی شوید که کمر به اخراج و نابودی گروهی بسته است، که این مساله برای دولت و ارتش میانمار صدق می‌کند، شما باید نسبت به حذف آتش‌افروزی آنها تلاش کنید. اکنون آنها گمان می‌کنند که مزایای نابودی جمعیت روهینجا از بودن آنها بیشتر است.

مشاور سابق باراک اوباما افزود: تنها راهی که می‌شود تغییری ایجاد کرد، از طریق دستیابی به منابع درآمد آنان است و از طریق اینکه آنها احساس کنند فشارهای هماهنگ و مداوم دیپلماتیک نه تنها از سوی دبیرکل سازمان ملل و یا شورای عالی حقوق بشر، بلکه از سوی یک ائتلاف از کشورهای مختلفی از جمله چین وارد می‌شود.

او در پاسخ به اینکه چه چیزی برای وقوع این تغییر لازم است، گفت: اول دیپلماسی و بعد تغییر محاسبات دولت میانمار به نحوی که احساس نکند مصونیت دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز