رئیس جمهور پاکستان گفت: پاکستان در چندین دهه گذشته تجربیات ارزشمندی را در راستای مبارزه با تروریسم کسب کرده است که سازمان شانگهای می تواند از آن بهره ببرد

 به گزارش مرور نیوز،به نقل از داون نیوز، «ممنون حسین» رئیس جمهوری پاکستان طی اظهاراتی در دهمین نشست سران سازمان همکاری شانگهای از برقراری ایجاد گروه تماس با افغانستان تحت نظر سازمان شانگهای ابراز خرسندی کرد.

 رئیس جمهوری پاکستان تاکید کرد که برقراری صلح در افغانستان تنها با رهبری افغان ها و همچنین آمادگی و پذیرش کامل مردم در این راستا امکانپذیر است و پاکستان نیز به تلاش های خود در جهت حمایت از روند ایجاد صلح در این کشور ادامه خواهد داد.

 ممنون حسین گفت که پاکستان و افغانستان بر پایه یک استراتژی مشترک برای رسیدن به این اهداف کار می کنند و ما در این راستا از اعلام آتش بس یک جانبه از سوی «اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان و همچنین پذیرش این آتش بس از سوی طالبان استقبال می کنیم.

وی افزود که پاکستان در چندین دهه گذشته تجربیات ارزشمندی را در راستای مبارزه با تروریسم کسب کرده است که سازمان شانگهای می تواند از آن بهره ببرد و مبارزه با قاچاق مواد مخدر نیز یک جنبه جدی این مسئله است.

رئیس جمهوری پاکستان گفت که به جای نگاه خاص به پروژه های توسعه ای از منظر ژئوپولتیک باید به حمایت از این تمام این پژوه ها به عنوان راهی برای برقراری ارتباطات پرداخت که از این جمله می توان به پروژه «جاده ابریشم» و همچنین کریدور اقتصادی چین- پاکستان اشاره کرد.

وی افزود که تنها از طریق همکاری بین کشورهای عضو این سازمان است که می توان با تروریسم  و افراط گرایی مبارزه کرد.

ممنون حسین همچنین گفت که رسیدن به این اهداف از طریق ایجاد سازمان هایی نظیر بانک توسعه ای امکانپذیر است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز