رهبر جریان صدر عراق عنوان کرد: هنوز آثار دیکتاتوری و نظام بعثی در کشور مشخص است.

به گزارش مرور نیوز، به نقل از سومریه نیوز، در پی وقوع آتش سوزی در انبار صندوق های رأی بغداد مقتدی صدر،  رهبر جریان صدر  در پیامی عنوان کرد هنوز آثار دیکتاتوری و نظام بعثی در کشور  وجود دارد ادامه داد: دست از جنگ بر سر کرسی ها و پستها و قدرت بردارید. آیا زمان توقف اشغالگری و نفوذ خارجی و اقدامات تروریسم و درگیری ها و ترورها نرسیده؟

وی در ادامه افزود: عراق در خطر است. زخمهای عراق هنوز خوب نشده و این کشور هنوز از بار اشغالگری، تروریسم و فساد رنج می برد. کشور ما پر شده از فقیران، مظلومان، یتیمان، مجروحان....نه آب داریم، نه برق، نه کشاورزی، نه صنعت، نه پول، نه زیر ساخت، نه مرزهای امن و دشمنان از هر سو ما را نشانه گرفته اند.

صدر تاکید کرد: آیا زمان اتحاد و صلح و برادری برای ساختن کشور به جای سوزاندن صندوق های رأی یا برگزاری مجدد انتخابات نرسیده؟ آیا زمان آن نرسیده که سلاح را جمع کرده و به دست دولت بسپاریم به جای آنکه آن را در مساجد و حسینیه ها انبار کرده و به یکباره منفجر شود؟

وی تاکید کرد: من هرگز وطنم را به خاطر کرسی و قدرت نمی فروشم این پستها و منصبها برای من از آب بینی بز کمتر و پست تر است. من هرگز در جنگ داخلی شرکت نخواهم کرد.

روز گذشته در صندوق های رأی بغداد آتش سوزی به وقوع پیوست.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز