ترامپ در میانه جنگ توییتری با متحدین واشنگتن، گریزی هم به نشست فردای خود با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی زد و نوشت: حس بودن در سنگاپور محشر است، هیجان در هوا موج می‎زند!

به گزارش مرور نیوز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به برخورد رهبران جی هفت، با پیام های توئئیتری خود نسبت به موضع آنها واکنش نشان داد.

به این ترتیب، وی در سلسله‎پیام‎هایی، نوشت: این روزها تجارت منصفانه را باید تجارت احمقانه نامید. به گفته کانادایی‌ها، آنها تقریباً ۱۰۰ میلیارد دلار از تجارت با آمریکا عایدشان می‎شود (البته فکر کنم اغراق می‎کنند و حالا گیر افتاده‎اند). دست‌کم این رقم ۱۷ میلیارد دلار است و تعرفه‎هایی که بر محصولات لبنی آمریکا اعمال می‎کنند، ۲۷۰ درصد است.  

ترامپ ادامه داد: چرا من به عنوان رئیس جمهوری آمریکا باید اجازه دهم دیگر کشورها مازاد تجاری کلانی عایدشان شود- مسئله‎ای که برای دهها سال ادامه داشته است حال‎آنکه کشاورزان، کارگران و مالیات‎دهندگان آمریکایی باید هزینه‎های زیاد و ناعادلانه‎ای را بپردازند. کسری ۸۰۰ میلیارد دلاری تراز تجاری... این حق مردم آمریکا نیست.

وی در پیام دیگری افزود: به همه این‎ها، این حقیقت را هم اضافه کنید که آمریکا تقریبا همه هزینه ناتو را پرداخته و از بسیاری از این کشورهایی که در تجارت ما را سرکیسه می‎کنند محافظت می‎کند (آنها فقط سهم ناچیزی از هزینه ناتو را پرداخته و به ما می‎خندند!). اتحادیه اروپا ۱۵۱ میلیارد دلار مازاد تراز تجاری دارد و باید بیشتر از این‎ها صرف امور نظامی کند!

به گفته ترامپ، آلمان (به کندی) یک درصد از تولید ناخالص داخلی خود را به ناتو اختصاص می‎دهد و حال‎آنکه آمریکا ۴ درصد از تولید ناخالص ملی را که در مقایسه با مال آنها بسیار بیشتر است، می‌پردازد.

وی ادامه داد: اصلا کسی باور می‌کند که این عقلانی باشد؟ ما با پرداخت هزینه مالی گزاف از اروپا محافظت می‎کنیم و بعد در زمینه تجارت متحمل برخوردی ناعادلانه می‌شویم. تغییر در راه است!

رئیس جمهوری آمریکا در نهایت توییت کرد: متاسفم. نمی‎توانیم اجازه دهیم دوست یا دشمن از ما در عرصه تجارت بیش از این امتیاز بگیرد. باید اولویت را به کارگرهای آمریکایی بدهیم!

البته ترامپ در میانه جنگ توییتری با متحدین واشنگتن، گریزی هم به نشست فردای خود با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی زد و نوشت: حس بودن در سنگاپور محشر است، هیجان در هوا موج می‎زند!

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز