دو جت جنگنده آمریکایی، پس از برخاستن از پایگاه هوایی «کادنا» در اوکیناوا، در فاصله ۸۰ کیلومتری خط ساحلی سقوط کرد.

به گزارش مرور نیوز، طبق گزارش خبرگزاری کیودو ژاپن و رسانه خبری «ان اچ ک»،  مدتی است که جزیره اوکیناوا شاهد حضور نیروهای نظامی آمریکا است که همین امر، اعتراضات فراوانی را به همراه داشته است اما رسانه های ژاپن  خبر دادند که که یک فروند جت جنگنده «اف-۱۵» آمریکا به درون آبهای مجاور جزیره «اوکیناوا» ژاپن سقوط کرده است.

 در ادامه این گزارش آمده است، دو خلبان جت جنگنده آمریکا خود را به بیرون پرتاب کردند. دست کم یکی از این دو خلبان نجات یافت، اما هنوز خبری از وضعیت آنها در دست نیست.

بنابر گزارشها، این جت جنگنده پس از برخاستن از پایگاه هوایی «کادنا» در اوکیناوا، در فاصله ۸۰ کیلومتری خط ساحلی سقوط کرد.

لازم به ذکر است که نام این پایگاه نیروی هوایی آمریکا، با حوادث ناگوار فراوانی عجین شده است. تنها در سال ۲۰۱۷، این پایگاه شاهد دست کم ۲۵ حادثه و وضعیت اضطراری بر فراز ژاپن بوده است.

دست کم در سه حادثه، سقوط اجسامی از هواپیمای نظامی آمریکا به داخل محوطه مدارس در ژاپن باعث به صدا درآمدن زنگ خطر شده است؛ بطوری که در مدرسه ای در مجاورت پایگاه هوایی نیروی دریایی آمریکا موسوم به «فوتنما» به دانش آموزان توصیه شده است هر زمان که بالگردها در نزدیکی این محل پرواز می کنند، در مکانی امن پناه بگیرند؛ پروازهایی که از ماه اکتبر تاکنون ۳۰۰ بار صورت گرفته است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز