سفیر آمریکا در آلمان گفت: من تمام تلاش خود را انجام خواهم داد تا اختلافات تجاری پیش آمده میان دوکشور حل شود.

به گزارش مرور نیوز، «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان  در گفتگو با شبکه خبری «ار ان د»  با بیان اینکه از طرفداران پرو پا قرص خودرو است، گفت: من به صنعت خودرو علاقمندم و بخوبی تنش بوجود آمده میان دو کشور را درک کرده و برای از بین بردن آن سعی خواهم کرد.

با اشاره به اختلافات تجاری جدید پیش آمده میان دو کشور در زمینه مبادلات خودرو اظهار داشت: من تمام سعی خود را برای پایان دادن به این اختلاف به کار خواهم گرفت و می دانم که بطور قطع موفق خواهم شد.

وی در ادامه با بیان اینکه از طرفداران پرو پا قرص خودرو است، گفت: من به صعنت خودرو علاقمندم و بخوبی تنش بوجود آمده میان دو کشور را درک کرده و برای از بین بردن آن سعی خواهم کرد.

سفیر آمریکا در آلمان همچنین افزود: من گمان می کنم که هر دو طرف خواهان کنار گذاشتن اختلافات و برقراری شرایط عادی تجاری هستند. بطور قطع می توانم از رفع این اختلافات سخن بگویم، اما باید تاکید کنم که این امر نیاز به زمان دارد.

این در حالی است که اتحادیه اروپا به تازگی اعلام کرد که تعرفه‌های گمرکی جدید آمریکا، صادرات این اتحادیه را به ارزش ۷.۴ میلیارد دلار تحت تاثیر قرار داده و سبب اعلام اعتراض آنها به دادگاه سازمان تجارت جهانی می شود.

رئیس جمهوری آمریکا در یکی از دیدارهای اخیر با همتای فرانسوی خود عنوان کرده بود که واشنگتن قصد دارد از ورود خودروهای لوکس آلمانی به بازار ایالات متحده جلوگیری کند. همین موضوع عامل اختلاف تجاری میان برلین و واشنگتن شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز