وزیر سابق ایالت پنجابگفت: پاکستان خواستار ایجاد امنیت در افغانستان است زیرا امنیت در این کشور بیش از همه به سود اسلام آباد است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از ای آر وای نیوز، «شهباز شریف» رئیس حزب نواز اعلام کرد:  در خصوص آتش بس میان نیروهای افغانستان و طالبان  گفت: این آتش بس می‌تواند منجر به برداشتن قدم‌های خوبی در مسیر امنیت و صلح پایدار در افغانستان شود.

وی تصریح کرد: اعلام آتش‌بس از سوی طالبان در افغانستان اقدامی امیدوار کننده و درست است.

شهباز شریف افزود: ما سالها مبارزه با تروریسم را تجربه کرده‌ایم و بیش از هر کشور دیگری در این مسیر قربانی داده‌ایم و متوجه اهمیت مذاکرات صلح هستیم.

وزیر سابق ایالت پنجاب گفت: پاکستان خواستار ایجاد امنیت در افغانستان است زیرا امنیت در این کشور بیش از همه به سود اسلام آباد است.

این در حالی است که نا‌امنی در افغانستان و جنگ در این کشور امنیت پاکستان را نیز به خطر انداخته و مسئولین اسلام آباد بارها اعلام کرده‌اند تروریست‌ها در کمپ‌های مهاجرین افغانستانی رخنه کرده و مردم پاکستان را هدف قرار می‌دهند.

طالبان افغانستان به مناسبت فرا رسیدن عید فطر سه روز آتش بس اعلام کرده بود و این اقدام از سوی بسیاری از کشورها ستوده شد.

پاکستان و افغانستان بیش از 2هزار و 600کیلومتر مرز مشترک دارند و دولت مردان اسلام آباد تلاش می‌کنند از طریق حصار کشی امنیت مرزهای خود را تامین کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز