در تظاهرات راهپیمایی روز جهانی قدس در لندن، شرکت‌کنندگان با حمل پرچم‌های فلسطین و حزب‌الله شعارهایی مانند «از نهر تا بحر، فلسطین آزاد خواهد بود»، «ما در قدس می‌نشینیم و چای می‌نوشیم» و «اشغالگری باید پایان یابد» سر می‌دادند.

به گزارش مرور نیوز، راهپیمایی روز قدس نه تنها در ایران بلکه در بسیار از کشور ها  با شکوه خاصی برگزار شد. یکی از این کشور ها انگلیس بود که تظاهرات کنندگان پرچم فلسطین  و حزب الله را به اهتزار در آوردند که همین  موجب عصبانیت رژیم صهیونیستی شده بود.

در این تظاهرات راهپیمایی روز جهانی قدس در لندن، شرکت‌کنندگان با حمل پرچم‌های فلسطین و حزب‌الله شعارهایی مانند «از نهر تا بحر، فلسطین آزاد خواهد بود»، «ما در قدس می‌نشینیم و چای می‌نوشیم» و «اشغالگری باید پایان یابد» سر می‌دادند.

روزنامه «جروزالم پست» اما با ابراز عصبانیت و نارضایتی از بلند شدن پرچم‌های حزب‌الله در قلب انگلیس، نوشت که این مسئله به خاطر حفره قانونی در آیین‌نامه شهرداری لندن است که شاخه نظامی حزب‌الله را تروریستی می‌داند اما شاخه سیاسی آن را نه.

همچنین لابی‌ها و گروه‌های حامی رژیم صهیونیستی تظاهرات کوچکی را در اعتراض به راهپیمایی گسترده قدس در لندن و اهتزاز پرچم‌های حزب‌الله و همچنین حمایت از اسرائیل در مقابل سفارتخانه عربستان سعودی برپا کردند.

گفته می‌شود انتخاب سفارتخانه عربستان سعودی در انگلیس به عنوان مکان تجمع حامیان رژیم صهیونیستی به خاطر «افزایش حمایت ریاض از تل‌آویو» بوده و این مسئله علاوه بر منزوی کردن فلسطینیان، چراغ سبزی به صهیونیست‌ها برای ادامه اشغالگری و جنایات خود است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز