سخنگوی ائتلاف عربی گزارش های مربوط به حمله عربستان به تأسیسات بهداشتی و پزشکی یمن یا بیمارستان های وابسته به سازمان پزشکان بدون مرز رد کرد.

به گزارش مرور نیوز،  به نقل از شبکه العربیه، «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان مدعی شد که ائتلاف بارها در طول عملیات های نظامی به دلیل نگرانی نسبت به جان کارکنان نهادهای امداد، دستور لغو عملیات را داده است

 وی همچنین گزارش های مربوط به حمله عربستان به تأسیسات بهداشتی و پزشکی یمن یا بیمارستان های وابسته به سازمان پزشکان بدون مرز را رد کرده است.

این  ادعاها در حالی است که در پی حملات عربستان تأسیسات پزشکی در سراسر یمن نابود شده است به عنوان مثال حدیده فقط یک بیمارستان دارد و شهروندان یمنی برای دستیابی به اولین کمک های بهداشتی و پزشکی با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کند.

وی در ادامه تأکید کرده که ائتلاف نظامی برای حمله به یمن در حال همکاری با فرستاده سازمان ملل برای دادن فرصتی به راهکار سیاسی برای حل بحران یمن است. در حالی که حدیده تحت فشار محاصره به وسیله ائتلاف عربی ممکن است به یک فاجعه انسانی جدید در یمن تبدیل شود، مالکی مدعی شده که بندر حدیده به محلی برای قاچاق سلاح توسط انصار الله تبدیل شده است.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز