در طرح پیشنهادی حزب اپوزیسیون کانادا در پارلمان که این مجلس تصویب کرده، قانونگذاران به اتفاق آرا، حملات شخصی رئیس‌جمهور آمریکا و مشاورانش به نخست وزیر کانادا را محکوم کردند.

به گزارش مرور نیوز،  به نقل از رویترز، به دنبال تنش‌های اخیر در روابط آمریکا و کانادا پس از برگزاری نشست جی هفت به میزبانی کانادایی‌ها، مجلس عوام کانادا به اظهارنظرهای تند دونالد ترامپ و مشاورانش علیه «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا واکنش نشان داد.

طرح پیشنهادی حزب اپوزیسیون کانادا در پارلمان این کشور در حمایت از صناع فولاد و آلومینیوم این کشور و همچنین محکومیت حملات لفظی اخیر آمریکایی‌ها علیه نخست‌وزیر کانادا تصویب شد.

در طرح پیشنهادی که این مجلس تصویب کرده، قانونگذاران به اتفاق آرا، «حملات شخصی» رئیس‌جمهور آمریکا و مشاورانش به ترودو را محکوم کردند.

قانونگذاران کانادایی همچنین حمایت خود را از مواضع دولت این کشور در حمایت از صنایع فولاد و آلومینیوم کانادا در برابر تعرفه‌های اعمالی آمریکا اعلام کردند.

پیشتر و به دنبال نشست گروه ۷ بود که ترامپ ضمن تایید نکردن بیانیه پایانی این گروه که توسط نخست‌وزیر کانادا قرائت شد، ترودو را «رهبری ضعیف» خواند.

جای خاص در بهشت برای ترودو

به دنبال همین نشست بود که مشاور رئیس‌جمهور آمریکا در اظهارنظری تند علیه مواضع ترودو درباره تعرفه‌های اعمالی آمریکا گفته بود که یک جای خاصی برای نخست‌وزیر کانادا «در جهنم» وجود دارد.

«دونالد توسک» رئیس شورای اروپا در حمایت از نخست‌وزیر کانادا گفته بود که «یک جای خاصی در بهشت» برای ترودو وجود دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز