با حضور سیاستمداران معروف پاکستان در انتخابات نخست وزیری این کشور تنور انتخابات داغ شده است.

به گزارش مرور نیوز، به نقل از جیو تی وی، «عمران خان» رهبر حزب تحریک انصاف که یکی از گزینه‌های محتمل برای تکیه زدن بر کرسی نخست وزیری پاکستان از مناطقی در شهرهای کراچی، اسلام آباد، پیشاور و میانوالی در انتخابات شرکت خواهد کرد.

مناطقی که عمران خان قصد حضور در انتخابات آن را دارد حساسیت بالایی دارند و از این رو حزب مردم و حزب نواز نیز مهره‌های قدرتمند خود را در آن قرار داده‌اند .

رقیب رهبر حزب تحریک انصاف در شهر کراچی ،«شهلا رضا» از حزب مردم است که جزو شناخته شده‌ترین چهره‌های این حزب در پاکستان محسوب می‌شود و پیش از این در سنای پاکستان حضور داشته است.

در شهر لاهور «سعد رفیق» وزیر سابق راه آهن پاکستان و عضو ارشد حزب نواز به مصاف عمران خان خواهد رفت تا مشخص شود کدامیک از این دو به پارلمان راه می‌یابند.

از سوی دیگر شهر اسلام آباد شاهد رقابت تماشایی بین عمران خان و «عایشه گلالئی» خواهد بود که به دلیل اتهام‌زنی علیه عمران خان تبدیل به یک چهره شناخته شده در پاکستان شد.

عایشه گلالئی تا سال گذشته عضو حزب تحریک انصاف بود ولی پس از آنکه به مقاصد خود نرسید عمران خان را به فساد اخلاقی متهم کرده و از این حزب خارج شد.

گفتنی است دیگر سیاستمداران مطرح پاکستان نیز در انتخابات ثبت نام کرده اند و طبق آخرین گزارش‌ها «شهباز شریف» از شهر لاهور،«مریم نواز» از شهر لاهور، «پرویز مشرف» از شهرهای کراچی و چترال و «بلاول بوتو زرداری» از شهرهای لاکرانه، لیاری و مالاکند در انتخابات شرکت خواهند کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز