رئیس جمهور افغانستان با فرمانده ارتش پاکستان دیدار و در مورد توسعه و اجرایی شدن مبارزه با تروریسم به بحث و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش نیوز، به نقل از جمهور، شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان خبر از دیدار محمداشرف غنی رئیس جمهوری این کشور با ژنرال قمر جاوید باجوه فرمانده ارتش پاکستان در کابل داد.

وی افزود: در جریان دیدارهای دو جانبه، طرفین در مورد توسعه و اجرایی شدن «برنامه عملی افغانستان- پاکستان برای صلح و همبستگی» مبارزه با تروریسم، کاهش خشونت‌ها و مذاکرات صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

پیش از این ژنرال  «آصف غفور» سخنگوی ارتش پاکستان نیز در صفحه توئیترش، سفر ژنرال باجوه را به کابل تأیید کرده بود.

غفور نوشته بود: فرمانده ارتش پاکستان به دعوت رئیس جمهوری افغانستان به این کشور سفر کرده است؛ پاکستان می‌خواهد که تلاش‌های افغانستان، آمریکا و ناتو برای امنیت افغانستان کامیاب شود.

گفته می‌شود که فرمانده ارتش پاکستان در جریان این سفر و در دیدار با مقام‌های افغان، پیرامون مسائل امنیتی، همکاری‌های دو جانبه امنیتی و پروسه صلح افغانستان گفتگو خواهد کرد.

لازم به ذکر است که هیئتی که ماه گذشته به رهبری «محمد حنیف اتمر» مشاور امنیت ملی افغانستان به اسلام‌آباد رفته بود، دعوت غنی از باجوه را مطرح ساخت که وی هم پذیرفت.

گفتنی است که فرمانده ارتش پاکستان در حالی وارد کابل می‌شود که امروز نخستین روز آتش‌بس اعلام شده دولت افغانستان با گروه طالبان است.  

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز