رسانه‌های ترکیه در خصوص حمله به قندیل اعلام کرده‌اند که تاکنون 18 عضو گروه تروریستی پ ک ک را در حملات خود از بین برده‌اند

به گزارش مرور نیوز، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز گذشته(دوشنبه) اعلام کرد که ارتش این کشور عملیات  قندیل را با 20 حمله هوایی آغاز کرد.

رسانه‌های ترکیه در این خصوص اعلام کرده‌اند که تاکنون 18 عضو گروه تروریستی پ ک ک را در حملات خود از بین برده‌اند. ترکیه سه ماه پیش از آنکه به قندیل حمله کند، به منطقه "هاکورک" در شمال عراق لشکر کشی کرده بود تا زمینه حمله را با قطع ارتباط پ ک ک حاضر در این منطقه با قندیل فراهم کند. در این عملیات 250 عضو پ ک ک کشته شدند.

گفته می‌شود که ارتفاعات قندیل طی 35 سال گذشته مرکز فرماندهی پ ک ک بوده و بر این اساس حمله به این منطقه برای ترکیه اهمیت زیادی دارد.

ترکیه به عمق 30 کیلومتری شمال عراق وارد شده تا علاوه بر از بین بردن اعضای پ ک ک در این منطقه، منطقه‌ای حائل ایجاد کند، همان سیاستی که در شمال سوریه با عملیات‌های "سپر فرات" و "شاخه زیتون" در عفرین و الباب دنبال کرد و یک منطقه حائل بوجود آورد.

با توجه به اینکه در عملیات‌های گذشته ارتش ترکیه در شمال سوریه همچون جرابلس، الباب و عفرین می‌توان متصور بود که قندیل نیز پس از پاکسازی آن که چند ماهی به طول می‌کشد، تا مدت زمانی نا مشخص ماندگار شود و یا با ایجاد پایگاه‌های نظامی یا دیده‌بانی حضور خود را برای طولانی مدت تثبیت کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز