به دنبال استقرار نیروی دریایی آمریکا درمناطق شرقی دریای مدیترانه سناتور روسیه خبر داد احتمال حمله آمریکا به سوریه است.

به گزارش مروز نیوز، به نقل از روزنامه «وزگلیاد»، "ولادیمیر شامانوف" عضو کمیته امور دفاعی دومای روسیه در مورد علت بازگشت ناوهواپیمابر اتمی "گری ترومن" آمریکا به دریای مدیترانه،  گفت: بعید نیست که آمریکا قصد حمله دوباره به سوریه را داشته باشد.

لازم به یادآوری است که گروه ضربت هوایی نیروی دریایی آمریکا به سرپرستی ناو هواپیمابر اتمی "گری ترومن" روز یکشنبه وارد مناطق شرقی دریای مدیترانه شد تا بار دیگر در عملیات به اصطلاح ضدتروریستی در سوریه و عراق مشارکت داشته باشد.

این مقام دومای روسیه در این باره گفت: «به عنوان یک فرد نظامی می توانم بگویم که این اقدام آمریکا نشان می دهد آماده سازی شرایط برای حمله نظامی دیگری به سوریه بعید نیست. در مجموع نباید انتظار خوبی از این اقدام آمریکا داشت. به همین دلیل روسیه نباید از خود ضعف نشان داده و توان نظامی خویش در سوریه را کاهش دهد.»

شامانوف افزود: «هیچکس نمی‌تواند مانع از این اقدامات امریکا شود و روسیه نیز هیچ تاثیری بر آن ندارد. به طور کلی افزایش قدرت نمایی در منطقه حساس مدیترانه تنها منجر به وخامت بیشتر اوضاع خواهد شد. همانطور که در شبه جزیره کره، در سوریه و عراق چنین اتفاقی افتاد. ظاهرا آمریکایی‌ها در حالیکه با کره شمالی بر سر میز مذاکره نشسته‌اند، به فکر افتادند که بد نیست توان نظامی خود را در منطقه دیگری به نمایش در آوریم.»

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز