در حالی که هنوز یک روز از حمله آمریکا به منطقه الحسکه نگذشته بود، امروز نیز به منازل مردم در روستای الشایر حمله و موجب جان باختن 12 غیر نظامی شدند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از سانا، جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی امروز منازل مردم در روستای تل الشایر را بمباران کردند که به جان باختن 12 غیرنظامی و زخمی شدن دو نفر دیگر منجر شده است.

روز گذشته نیز جنگنده‌های آمریکایی با بمباران مدرسه‌ای در روستای خویبیره در جنوب شرقی الشدادی جنایت دیگری را به فهرست جنایات آمریکا علیه غیرنظامیان سوری اضاه کردند.

سه شنبه گذشته نیز در حمله جنگنده‌های آمریکایی به روستای جزاع در شمال الدشیشه در حومه جنوبی شهر الشدادی، 10 غیرنظامی از جمله چند زن و کودک جان باختند و خسارت‌های زیادی به منازل مردم وارد شد.

آمریکا از سال 2014 بدون اجازه شورای امنیت ائتلاف ادعایی خود را به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش تشکیل داده و از آن زمان به این بهانه مناطق مختلف سوریه از جمله مواضع ارتش و نیروهای همپیمان آنها را که با تروریسم می‌جنگند، بارها هدف قرار داده است که به شهید و زخمی شدن صدها غیرنظامی و تخریب گسترده زیرساخت‌های این کشور در حومه دیرالزور، الحسکه و ویرانی تقریبا کامل الرقه و آوارگی صدها هزار نفر منجر شده است.

به گفته تحلیلگران،‌حملات آمریکا بیشتر در راستای حمایت از گروه تروریستی داعش بوده است تا مقابله با آن.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز