معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به تحریم های جدید آمریکا عنوان کرد، این تحریم ها مستقیم شهروندان روس را مورد هدف قرار داده است .

به گزارش مرور نیوز، به نقل از اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه امروز سه شنبه عنوان کردک  فهرست جدید تحریم های آمریکا شهروندان ما را مورد هدف قرار داده است. واکنش های خود در قبال این اقدام آمریکا را بررسی و سپس گزینه های مطلوب را انتخاب و تحریم ها را تلافی می کنیم.

در واکنش به تحریم های روز گذشته آمریکا علیه کشورش اعلام کرد: مسکو بی تردید اقدامات مرتبط  به این موضوع را بررسی خواهد کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: اینگونه اقدامات واشنگتن عادی سازی روابط دو جانبه را با مشکل مواجه خواهد ساخت.

این در حالیست که وزارت خزانه داری آمریکا دیروز ۳ شهروند روسیه، ۳ شرکت روسی و ۲ شرکت وابسته به این کشور در خارج از روسیه را تحریم کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده است که این تحریم ها در راستای قانون پیشنهادی سال گذشته مبنی بر تقویت رژیم تحریم ها علیه روسیه اعمال شده است.

گفتنی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بارها اعلام کرده است که قصد دارد رابطه آمریکا با روسیه بهبود بخشد، اما مقامات روسیه نیز در طرف مقابل اعلام کرده اند که زمانی که تحریم ها وجود دارد، این مسئله امکان پذیر نیست. 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز