نخست‌وزیر جدید اردن اظهار داشت: «تنها تشکیل دولت تکنوکرات کافی نیست بلکه بایستی به پیآمدهای اجتماعی، سیاسی و محلی واقف باشیم.»

به گزارش مرور نیوز، «عمر الرزاز» نخست‌وزیر جدید اردن ار با جمعی از نمایندگان احزاب اردن تصریح کرد که رایزنی‌ها برای تشکیل دولت جدید ادامه دارد و «عبدالله دوم» شاه اردن نیز توصیه کرده که برای تشکیل دولت عجله نکنیم تا بعدا مجبور به تغییر وزرا نشویم.

«عمر الرزاز» نخست‌وزیر جدید اردن با اشاره به اعمال فشار بر این کشور برای تغییر مواضع خود، تأکید کرد که این کشور خود را در برابر باج‌خواهی حفظ می‌کند.

طبق گزارش شبکه الجزیره، نخست‌وزیر جدید اردن همچنین اظهار داشت که «تنها تشکیل دولت تکنوکرات کافی نیست بلکه بایستی به پیآمدهای اجتماعی، سیاسی و محلی واقف باشیم.»

بنا به اذعان مقامات اردن از جمله عبدالله دوم تعلیق کمک‌های مالی عربستان به اردن به دلیل عدم همسویی دولت این کشور با سیاست‌‌های منطقه‌ای عربستان به ویژه در قضیه قدس، جنگ یمن و سوریه، علت اصلی نابسامانی اوضاع اقتصادی اردن است.

صبح روز دوشنبه (دیروز) نیز ملک سلمان پس از گذشت یک هفته از تظاهرات‌های مردمی اردن در اعتراض به نابسامانی اوضاعی اقتصادی در این کشور، نشستی را در مکه برگزار کرد.

در این نشست «صباح الجابر الأحمد الصباح» امیر کویت، «محمد بن راشد آل مکتوم» نایب رئیس دولت امارات و «عبدالله دوم» پادشاه اردن حضور داشتند و قرار شد که کویت، امارات و عربستان 2.5 میلیارد دلار به اردن کمک نمایند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز