نیروهای آمریکایی شب گذشته در حالی طالبان را هدف قرار دادند که آنها در حال آمادگی برای سازماندهی حمله گسترده علیه داعش بودند.

به گزارش مرور نیوز،  شب گذشته جنگنده‌های آمریکایی، بالگردهای ارتش و هواپیماهای بدون سرنشین منطقه «درز» که طالبان در برابر داعش در آنجا موضع گرفته بودند را بمباران کردند.

نیروهای آمریکایی خطوط دفاعی طالبان در شهرستان «خوگیانی» ولایت ننگرهار را در حمایت از گروه داعش هدف حملات هوایی قرار داده است.

بر اساس این گزارش نیروهای آمریکایی شب گذشته در حالی طالبان را هدف قرار دادند که آنها در حال آمادگی برای سازماندهی حمله گسترده علیه داعش بودند.

این در حالی است که نیروهای آمریکایی و دولت افغانستان گفته بودند که در آستانه آتش‌بس به جای هدف قرار دادن طالبان بر عملیات علیه گروه تروریستی داعش تمرکز خواهند کرد.

طالبان آوریل گذشته نیز در شهرستان خوگیانی زمانی هدف حملات سنگین هوایی قرار گرفت که به گروه تروریستی داعش در این شهرستان حمله کرده بود.

فوریه گذشته نیز «ملک ایوب» یک فرمانده خیزش مردمی را که علیه داعش قیام کرده بود هدف بمباران و عملیات شبانه نیروهای ویژه آمریکایی قرار گرفت در نتیجه کسانی که برای مبارزه با داعش قیام کرده سرکوب شدند.

طالبان در نظر داشتند که با استفاده از آتش‌بس سه روز در روزهای عید سعید فطر شهرستان‌های ولایت ننگرهار را از وجود داعش تصفیه کنند اما آنها شب گذشته آماج حملات سنگین هوایی قرار گرفتند.

منابع محلی تصریح کردند که در نتیجه حملات هوایی شب گذشته تعدادی از افراد طالبان و غیرنظامیان افغان کشته و زخمی شدند.

این در حالی است که پیش از این نیز بارها جنگنده های آمریکایی در درگیری بین طالبان و داعش از این گروه تروریستی حمایت کرده و طالبان را هدف قرار داده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز