یک منبع مسئول در وزارت خارجه یمن عنوان کرد: تاثیر این تنش آفرینی متجاوزان فقط به افزایش مشکلات و رنج ملت یمن منجر نخواهد شد

به گزارش مرور نیوز، یک منبع مسئول در وزارت خارجه یمن در گفت وگو با خبرگزاری رسمی یمن (سبا) گفت: این تنش آفرینی نظامی متجاوزان با دلاوری ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در چارچوب دفاع از خاک این کشور و مقابله با ائتلاف متجاوزان در همه جبهه‌ها روبرو خواهد شد.

این منبع از جامعه بین المللی بویژه شورای امنیت و گروه 19 که روند حل و فصل سیاسی اوضاع یمن را سرپرستی می کنند؛ خواست تا مسئولیت های خود را در حفظ صلح و امنیت بین المللی ایفا کنند و برای توقف تنش نظامی در ساحل غربی یمن فشار بیاورند و شرایط را برای از سرگیری مذاکرات صلح یعنی پایان تجاوزگری و برداشته شدن محاصره به عنوان مقدمه ای برای ورود به یک راهکار سیاسی فراگیر مهیا کنند.

تاکید کرد: تنش آفرینی نظامی کشورهای متجاوزان در ساحل غربی یمن با هدف گسستن وحدت و حاکمیت سرزمینی این کشور صورت می‌گیرد.

این منبع گفت: تاثیر این تنش آفرینی متجاوزان فقط به افزایش مشکلات و رنج ملت یمن منجر نخواهد شد بلکه امنیت و ثبات منطقه و خط کشترانی بین المللی در منطقه جنوب دریای سرخ و تنگه باب المندب را تهدید خواهد کرد.

این منبع گفت: تنش نظامی کنونی متجاوزان در زمانی که فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل درحال رایزنی جدی برای از سرگیری روند سیاسی در مسیر رسیدن به یک راه حل مسالمت آمیز برای یمن است و قرار است نتیجه این رایزنی ها را در 18 ماه ژوئن جاری به شورای امنیت ارایه دهد، نشان می  دهد که چه کسانی در مسیر تلاش های صلح مانع تراشی می کنند.

این منبع از دو کشور متجاوز عربستان و امارات خواست تا پیام شورای امنیت بعد از جلسه اخیر پشت درهای بسته آن را درک کنند که در آن تحولات اوضاع ساحل غربی یمن مورد بحث قرار گرفت و این شورا بر حمایت خود از تلاش ها برای حل سیاسی اوضاع تحت سرپرستی فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به یمن تاکید کرد. این فرستاده معتقد است که فرصت های سیاسی همچنان وجود دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز