سفیر روسیه در آمریکا گفت: روسیه کشوری مسئولیت‌پذیر در عرصه بین‌المللی است و همواره تمامی ضوابط بین‌المللی را رعایت کرده است.

به گزارش مرور نیوز،  روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو نوشت: "آناتولی آنتونوف" سفیر روسیه در آمریکا روز گذشته (سه شنبه) در سخنرانی در مراسمی در سفارت این کشور در واشنگتن به مناسبت «روز ملی روسیه» اعلام کرد: اهداف روسیه کامل قابل درک هستند، این اهداف شامل تامین امنیت مطمئن مرزهای این کشور ایجاد شرایط مطلوب خارجی برای حل و فصل توسعه داخلی است.

 وی افزود: روسیه کشوری مسئولیت‌پذیر در عرصه بین‌المللی است و هرگز اراده و ارزش‌های خود را بر کسی تحمیل نمی‌کند و همواره تمامی ضوابط بین‌المللی را رعایت کرده است.

وی همچنین یادآور شد: 12ژوئن تاریخی است که تغییرات اساسی در روسیه رخ داده و باعث شده این کشور راه خاص خود در جهت ایجاد خط مشی جدید اقتصادی و سیاسی را پیدا کند. البته ما برای رسیدن به تمامیت ارضی کشور و حفظ ارزش‌های خود، استحکام همبستگی داخلی چالش‌های بسیار زیادی را پشت سر گذاشته‌ایم و توانسته‌ایم به رغم شرایط دشوار سیاسی و اقتصادی خارجی، کشور را به توسعه پایدار رسانده و انگیزه محکمی برای اعتماد به نفس مردم خود ایجاد کنیم.

این دیپلمات بلندپایه افزود: ما علاقمندیم تا روابط قابل پیش بینی و باثباتی را با ایالات متحده داشته باشیم. چرا که بر این عقیده هستیم که روسیه و آمریکا می‌‌توانند اقدامات زیادی برای تقویت صلح و امنیت بین‌المللی انجام دهند و این همکاری باعث خواهد شد که دو کشور به طور موثرتری به چالش‌های مشابه و مشترک پاسخ دهند.

روز سه شنبه (12ژوئن) در روز ‌ملی روسیه، بیش از 7میلیون نفر از مردم این کشور در جشن‌های برگزار شده برای بزرگداشت این روز شرکت کردند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز