رئیس حزب نواز بیان کرد: آمریکا و کره شمالی پیش از مذاکرات یکدیگر را به جنگ هسته‌ای تهدید می‌کردند، ولی پس از گفت و گو بسیاری ازمشکلات میان آنها حل شد پس ما نیز می توانیم با مذاکره مشکل کشمیر را حل کنیم.

   

به گزارش مرور نیوز،به نقل از داون نیوز، «شهباز شریف» رئیس حزب نواز اعلام کرد: من از حکام دهلی‌نو می‌خواهم که مشکل کشمیر را از طریق گفتگو با سران پاکستان حل و فصل کنند تا امنیت پایدار در منطقه جنوب آسیا حاکم شود.

وی تصریح کرد: اگر میان هند و پاکستان مذاکرات صورت بگیرد بسیاری از مشکلات منطقه حل خواهند شد.

سروزیر سابق ایالت پنجاب افزود: آمریکا و کره شمالی پیش از مذاکرات یکدیگر را به جنگ هسته‌ای تهدید می‌کردند ولی پس از گفتگو بسیاری ازمشکلات میان آنها حل شد.

برادر نواز شریف گفت: در گفتگو میان هند و پاکستان کشمیر باید محور مذاکرات باشد زیرا مردم قهرمان این منطقه اشغال‌گری نیروهای نظامی هند را نمی‌پذیرند.

وی تاکید کرد: زمان آن فرا رسیده که منطقه رنگ آرامش و ثبات را به خود ببیند و این مهم از طریق گفتگو حاصل می‌شود که ما آن را در افغانستان نیز شاهد هستیم.

گفتنی است حکام پاکستان و هند در سال 2015 برنامه مذاکرات را آغاز کردند ولی پس از حمله تروریستی پتهان کوت در سال 2016 که منجر به مرگ چند نظامی هندی شد، دولت دهلی‌نو با اعلام اینکه پاکستان یکی از عوامل این حمله بوده است، از ادامه مذاکرات خودداری کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز