بعد از خبرسازی شبکه العربیه وابسته به عربستان سعودی علیه ایران، وزارت خارجه آمریکا بار دیگر مواضعی ضدایرانی خود را ابراز کرد.

به گزارش مرور نیوز، شبکه العربیه چند روز پیش با تحریف سخنان محمد جواد لاریجانی، مدعی شد که یک مقام ایرانی به دست داشتن تهران در تسهیل حملات یازده سپتامبر اذعان کرده است. بعد از این خبر آمریکا دوباره مواضع ضد ایرانی خود را ابراز کرد.

دستگاه دیپلماسی آمریکا بر همین اساس اعلام کرد: «توضیحات یک مقام ارشد ایرانی درباره وقایع مرتبط با مهاجمان تروریست حادثه یازده سپتامبر، اذعان به گناهکاری در خصوص تسهیل حملات تروریستی به مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک است.»

این در حالی است که نمایندگی دائم ایران نزد سازمان ملل متحد نیز در واکنش به خبرسازی‌های رسانه‌های سعودی تأکید کرد که ترجمه انجام شده از اظهارات لاریجانی، توسط شبکه العربیه دستکاری شده است.

با این حال در مطالبی که از سوی وزارت خارجه آمریکا در اختیار یک نشریه قرار گرفته است، آمده است که این اظهارات نشانه دهنده اذعان به آن چیزی است که دولت ایالات متحده برای مدت‌های مدید عنوان می‌کرد - اینکه ایران به مهاجمان القاعده‌ای کمک کرده و عبور آن‌ها از خاورمیانه را تسهیل کرده است.

یک مقام ارشد در وزارت خارجه ایالات متحده به این نشریه آمریکایی گفته است: «ما متوجه شدیم که یک مقام ایرانی آنچه را که پیشتر در گزارش کمیسیون یازده‌سپتامبر درج شده بود را تأیید کرده است - اینکه مقامات ایرانی به مخفی‌نگاه‌داشتن مسافرت اعضای القاعده از طریق ایران، در مسیر خود به دیگر کشورهای منطقه، از جمله از طریق عدم درج مهر ایران بر گذرنامه‌هایشان، کمک کرده‌اند.»

این مقام وزارت خارجه آمریکا می‌گوید: «این اقدامات بار دیگر ماهیت فجیع انگشت‌نمای رژیم ایران را تأیید کرد و شواهدی دیگر درباره نقش بدخیم این رژیم در جهان است.»

این مقام آمریکایی افزود که دولت ترامپ در جبهه‌های مختلف در حال مقابله با حمایت ایران از تروریسم است و در افزایش فشارهای علیه ایران تردیدی نمی‌کند.

وی در ادامه گفت:‌ «دولت مصمم به مقابله با رفتار بی‌ثبات‌کننده ایران است و فشارهایمان را بر این رژیم برای تغییر رفتارش افزایش خواهیم داد.»

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز