صدر اعظم آلمان گفت: انتقادهای رئیس جمهور آمریکا درباره مازاد تجاری بالای آلمان را رد می کنیم.

به گزارش مرور نیوز، به نقل از هفته نامه اشپیگل، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان گفت: سرمایه گذاری مستقیم آلمان در آمریکا بالاتر از عکس آن است.

وی با نگاهی به مناقشات تجاری با آمریکا و رسوایی اخیر در نشست جی هفت گفت که ما به چالش کشیده شده ایم. اروپا باید حالا به صورت منسجم به این وضعیت واکنش نشان دهد.

در نشست اخیر سران جی 7 در کانادا بار دیگر مناقشات تجاری بین اروپا و آمریکا مورد توجه قرار گرفته و موضوع بحث بود. رئیس جمهور آمریکا بار دیگر از قراردادن تعرفه های گمرکی روی محصولات فولاد و آلومینیوم اروپایی دفاع کرد. آمریکا همچنین قراردادن تعرفه های گمرکی روی تولیدات اتومبیل اروپا را هم مد نظر دارد.

مرکل گفت که اروپا باید حالا ابتدا این مسئله را مورد ارزیابی قرار دهد که چگونه بر این شرایط تاثیر بگذارد. وی همچنین بر لزوم مذاکره با آمریکا در این راستا تاکید کرد.

"آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان چندی پیش هم درباره رفتار و مواضع دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا در نشست اخیر سران جی هفت  ابراز دلسردی کرد.

مرکل همچنین انتقاد شدیدی به رد بیانیه مشترک نشست سران جی هفت از طرف ترامپ وارد کرده و آن را اقدامی یاس آور و دلسرد کننده نامید.

ترامپ که پیش از انتشار بیانیه پایانی سران جی 7، نشست را ترک کرده بود در پیامی توئیتری نوشت: برمبنای اظهارات خلاف واقع "جاستین ترودو"، نخست وزیر کانادا در کنفرانس خبری و تصمیم این کشور در وضع تعرفه‌های سنگین برای کشاورزان، کارگران و شرکت‌های آمریکایی، به نمایندگان آمریکا دستور دادم که از بیانیه مشترک حمایت نکنند.

مرکل همچنین بر اراده و عزم اتحادیه اروپا برای در پیش گرفتن اقدامات متقابل علیه تصمیمات تعرفه ای امریکا علیه اروپا تاکید کرده و گفت: ما باید دوباره این را مورد ارزیابی قرار دهیم که چه اقداماتی را باید انجام دهیم.

وی همچنین به سیاست اول آمریکای ترامپ بدون توجه به ائتلاف های بین المللی و توافقات انتقاد وارد کرده و اظهار داشت که وی به شرایط برد-برد از طریق همکاری اعتقاد دارد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز