دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین در دیدار با یک مقام از اتحادیه اروپا خواست تا این نهاد بین المللی سرزمین فلسطینیان را به عنوان یک کشور بشناسد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، صائب عریقات، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) در دیدار با فرناندو جنتلینی، نماینده ویژه اتحادیه اروپا خواست این اتحادیه سرزمین فلسطینیان را به عنوان یک کشور به رسمیت بشناسد و قدس شرقی را به عنوان پایتخت آن شناسایی کند. 

طی سه سال گذشته پارلمان های 10 کشور اروپایی از جمله یونان از دولت های خود خواستند تا کشور فلسطین را به رسمیت بشناسند؛ اما این دولت ها در پاسخ این اقدام را به زمان دیگری موکول کردند.
وی همچنین بر ضرورت تداوم حمایت آژانس امدارسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (اونروا) در ارائه خدمات به آوارگان فلسطینی تاکید کرد.
آژانس اونروا از کمبود بودجه خود به دلیل کاهش کمک های آمریکا از 125 ملیون دلار به 65 ملیون دلار به شدت رنج می برد.
اونروا ضمن اعلام رویارویی با بحران مالی در تاریخ فعالیت خود پس از توقف کمک های آمریکا، خواهان تامین بودجه 300 میلیون دلاری از سوی سایر کشورهای عضو سازمان ملل شد.
اونروا با راه اندازی کمپین جمع آوری کمک با عنوان 'کرامت با پول ارزیابی نمی شود'، اقدام به جبران کسر بودجه خود برای امداد رسانی به پناهندگان فلسطینی در 5 منطقه شامل سوریه ، لبنان ، اردن ، کرانه باختری و نوار غزه کرد.
 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز