جمعیت الوفاق بحرین در بیانیه ای اعلام کرد با شروع خیزش های ملی در بحرین تا کنون 347 مورد تعدی علیه عالمان دینی بحرین صورت گرفت.

به گزارش مرور نیوز، جمعیت ملی اسلامی الوفاق بزرگترین جریان منتقد رژیم بحرین در بیانیه‌ای در خصوص تعدی‌هایی که این رژیم علیه علمای شیعه (روحانیون) مرتکب شده است گفت: رژیم بحرین از آغاز حرکت ملی در سال 2011 تا کنون مرتکب 347 مورد تعدی علیه علمای بحرینی شده است.

الوفاق آورده است: علمای شیعه در بحرین به روش‌های مختلفی از جمله بازداشت‌های مستبدانه، شکنجه، سلب تابعیت، تبعید اجباری و محاکمه‌های ناعادلانه و صدور حکم‌های سنگین شامل حبس ابد و اعدام مورد هدف قرار گرفته و میگیرند.

این بیانیه افزوده است: در طی این سال‌ها ارگان‌های امنیتی 156 عالم شیعه را احضار نموده و 99 تن از آنان نیز بطور مستبدانه بازداشت کرده اند که این اقدامات به علت گرایش‌های عقیدتی و یا سیاسی علما بوده است و بازداشت علما به طرق مختلفی از جمله هجوم به منازل آنها، صدور احضاریه، بازداشت در مرز‌های هوایی و زمینی و یا ایست‌های بازرسی صورت پذیرفته اند.

الوفاق تاکید کرده است که علیه بیش از 50 روحانی در قضیه‌های مختلف (سیاسی) حکم‌های قضایی شدیدی از جمله اعدام، حبس ابد، سلب تابعیت و جریمه‌های نقدی سنگین صادر شده است.

این جمعیت اضافه کرده است: هم اکنون 3 عالم شیعه در بحرین محکوم به اعدام، 8 تن محکوم به حبس ابد بوده و تابعیت 19 تن از آنان سلب شده است که در صدر آنان آیت الله شیخ عیسی قاسم و همچنین آیت الله محمد سند و آیت الله حسین نجاتی هستند.

در بیانیه الوفاق آمده است: رژیم بحرین اقدام به توقیف منبر عده‌ای از علما نموده است و به آن‌ها ابلاغ نموده که باید سخنرانی، وعظ و انجام هرگرونه امور دینی در مساجدی که مشغول به آن‌ها بوده اند را متوقف نمایند.

الوفاق در پایان سیاست آزار و اذیت و تبعیض طایفی توسط رژیم بحرین را محکوم نموده و اعلام کرد: رژیم بحرین هیچ گونه ابتکار عمل و برنامه‌ی معناداری برای اقدام به اصلاحات در هیچ سطحی از سطوح حقوق بشری و بویژه در خصوص آزادی‌های دینی و عقیدتی ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز