شورای دولتی چین گزارش داد که پکن بر ۶۵۹ قلم از کالاهای وارداتی آمریکا ۲۵ درصد تعرفه گمرکی اضافی با ارزشی بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار وضع می کند.

به گزارش مرور نیوز،  به نقل از دیلی صباح، خبرگزاری رسمی چین (شین هوآ) روز شنبه به نقل از «کمیسیون تعرفه» شورای دولتی چین گزارش داد چین طی اقدامی متقابل آمرکیا مبنی بر وضع تعرفه از سوی این کشور، چین نیز تعرفه های گمرکی خود را بالا برد.

 طبق این گزارش پکن بر ۶۵۹ قلم از کالاهای وارداتی آمریکا ۲۵ درصد تعرفه گمرکی اضافی با ارزشی بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار وضع می کند.

طبق گزارش شین هوآ، تعرفه های اِعمال شده بر سایر کالاهای آمریکایی متعاقباً اعلام خواهد شد.

گفتنی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز جمعه از وضع ۲۵ درصد تعرفه گمرکی بر کالاهای وارداتی از چین با ارزشی بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار خبر داد که به گفته کارشناسان، آغازگر جنگی تجاری میان دو قدرت بزرگ اقتصادی جهان است.

ترامپ همچنین اظهار داشت که این تعرفه ها بر اقلامی از کالاهای وارداتی چین اِعمال می شوند که به لحاظ استراتژیکی از اهمیت برخوردارند و وعده داد که در صورت اقدام تلافی جویانه پکن، به وضع تدابیر بیشتر اقدام خواهد کرد.

شین هوآ در همین ارتباط گزارش داد: «تصمیم آمریکا ناقض قوانین سازمان تجارت جهانی (WTO) و در مغایرت با توافقی است که دو کشور (چین و آمریکا) در مذاکرات اقتصادی پیشین به آن دست یافتند».

در ادامه این گزارش آمده است: «وضع تعرفه بر کالاهای وارداتی از چین، به طور جدی به حقوق و منافع مشروع چین و مردم آن لطمه زده است».

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز