یک منبع در وزارت کشور لبنان خبر از بازنگری در خصوص ورود بدون مهر گذرنامه اتباع ایرانی به لبنان داد.

به گزارش مرور نیوز، به نقل از یورو نیوز، یک منبع در وزارت کشور لبنان اعلام کرد: برخی وزرا به طرح جدید امنیت عمومی لبنان  در خصوص ورود بدون مهر گذرنامه اتباع ایرانی، تصمیم به بازنگری دوباره این طرح  کردند

برخی سیاستمداران از این طرح بسیار ناخشنود هستند و آن را در راستای نفوذ حزب‌الله مورد حمایت ایران که بعد از انتخابات قدرت آن بیشتر شده است، می‌دانند.

از سوی دیگر، حزب مسیحی نیروهای لبنانی که مخالف حزب‌الله لبنان است، مدعی شد که این طرح تلاشی برای کمک کردن به ایران به منظور ارسال نیروهای بیشتر به سوریه از طریق بیروت و یا انتقال اموال به حزب‌الله علیرغم تحریم‌های آمریکا است.

بر اساس این گزارش، یک منبع در وزارت کشور لبنان به رویترز گفته است که نهادالمشنوق، وزیر کشور لبنان که قرار است امروز (چهارشنبه) با سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان و دیگر مسئولان دیدار کند در رابطه با این طرح و بازنگری در آن گفت‌وگو خواهند کرد.

عباس ابراهیم، مدیر امنیت عمومی لبنان که پیش از این از این طرح و اقدام حمایت کرده بود، گفت که این یک اقدام معمولی است اما متاسفانه برخی‌ها در لبنان تخیلات گسترده‌ای دارند.

 سفارت لبنان در تهران چند روز پیش اعلام کرد: برای تسهیل در رفت و آمد شهروندان ایرانی به لبنان از امروز در گذرنامه آنها در جریان سفر به این کشور مهر ورود و خروج فرودگاه بیروت زده نمی‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز