وزیر خارجه دولت مستعفی یمن خبر داد: رژیم سعودی با همکاری دولت مستعفی یمن موفق شدند نظر کشورهای که نسبت به عملیات الحدیده نگران بودند با خود همسو کنند.

به گزارش مرور نیوز، به نقل از الشرق الاوسط، «خالد الیمانی» وزیر خارجه دولت مستعفی یمن اعلام کرد: طی روزهای گذشته توضیح مفصلی درخصوص عملیات بندر الحدیده و این شهر به جامعه جهانی عرضه کرده است

وی مدعی شد: در این گفتگوها تأکید کرده است که این اقدام به سود حمل و نقل دریایی است.

وی ضمن متهم کردن ایران به ارسال سلاح به یمن گفت این کار مانع قاچاق سلاح از ایران به یمن خواهد شد و دیگر کشتی ها مورد هدف موشک های حوثی ها (انصار الله) و بمب های دریایی در جنوب دریای سرخ قرار نخواهد گرفت.

وزیر خارجه دولت مستعفی یمن گفت برخی از کشورهای خارجی نگران بودند که عملیات آزادسازی الحدیده با ایجاد فاجعه انسانی همراه شود اما به آنها اطمینان خاطر داده ایم که ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و دولت مستعفی یمن همزمان با اجرای عملیات نظامی فعالیت هایی برای بهبود اوضاع شهر و وضعیت انسانی الحدیده انجام می دهند.

این در حالی است که پیشتر «عفو بین‌الملل» با انتشار گزارشی در خصوص ممانعت عربستان از ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم یمن، از احتمال ارتکاب جنایت جنگی توسط ائتلاف تحت سرکردگی ریاض خبر داد. در گزارش عفو بین‌الملل آمده است که نیروهای تحت امر عربستان، کشتی‌های کمک‌های بشردوستانه متعلق به سازمان ملل را پیش از رسیدن به بنادر تحت اختیار انقلابیون یمن، متوقف می‌کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز