مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر امور خارجه هند با هم دیدار کرده و در خصوص مسئله برجام و مسئله مردم میانمار به گفت و گو پرداختند.

به گزارش مرور نیوز، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه در بروکسل با سوشما سواراج، وزیر امور خارجه هند دیدار و با وی درباره مسائل مختلف از جمله لزوم حفظ برجام با ایران گفت‌وگو کرد.

بنا به گزارش پایگاه اینترنتی اتحادیه اروپا، سوشما سواراج و فدریکا موگرینی درباره همکاری‌های سیاسی و امنیتی در زمینه‌های مبارزه با تروریسم و امنیت دریایی رایزنی کردند.  دو طرف همچنین درخصوص تحولات منطقه پیرامون اقلیت روهینگیا (در میانمار)، افغانستان، مالدیو و اهمیت حفظ توافق هسته‌ای با ایران گفت‌وگو کردند.

دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا ماه گذشته (میلادی) با اعلام خروج خود از توافق هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5، گفت که تحریم‌ها علیه تهران را باز می‌گرداند. این مساله به ویژه موجب نگرانی شرکت‌های اروپایی که با ایران تعامل می‌کنند و خریداران بزرگ نفت ایران شده است که هند یکی از آنها به شمار می‌آید.

در همین راستا کمیسیون اروپا از آغاز فرآیند اجرای مقررات مسدودکننده خبر داده است که مانع از همکاری شرکت‌های اروپایی با تحریم‌های واشنگتن علیه تهران می‌شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز