در حالی که قبل تر رئیس جمهور آمریکا در خصوص نشست خود با رهبر کره شمالی اعلام کرده بود که دیگر این کره تهدید محسوب نمی شود، اما در توئیتی نوشت که کره شمالی همچنان یک تهدید است.

به گزارش مرورنیوز، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از بازگشت به واشنگتن و مطرح کردن این مساله که نشست با کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی بسیار موفقیت آمیز بوده، اما ترامپ حالا اعلام کرده که کره شمالی همچنان یک تهدید اتمی محسوب می‌شود.

وی در اعلامیه ارسالی خود به کنگره که روز جمعه صورت گرفت، موضعی متفاوت به خود گرفت و به این مساله اشاره کرد که چرا دولت آمریکا باید تحریم های سخت اقتصادی خود را که در دوران جورج بوش پسر،‌ رئیس جمهوری سابق آمریکا اعمال شده، همچنان حفظ کند.

در این بیانیه آمده است: موجودیت و خطر گسترش تسلیحات اتمی در شبه جزیره کره و اقدامات و سیاست‌های دولت کره شمالی همچنان تهدیدی غیرمعمول و فوق العاده برای امنیت ملی ما، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده محسوب می‌شود. من برای یکسال دیگر وضعیت اضطراری ملی را در ارتباط با کره شمالی تمدید می‌کنم. خطر تولید و تکثیر مواد با قابلیت ساخت تسلیحات هسته‌ای در شبه جزیره کره و اقدامات و سیاست‌های دولت کره شمالی همچنان تهدیدی علیه امنیت، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا است. 

همچنین رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفته است تحریم‌های اقتصادی علیه کره شمالی را برای مدت یک سال تمدید کند. این تحریم‌ها شامل مسدود کردن دارایی‌های دولت و مقام‌های کره شمالی در آمریکا و ممنوع کردن آمریکایی‌ها از مالکیت کشتی‌های متعلق به کره شمالی است.

این تحریم ها از سال 2008 تا کنون هر ساله تمدید شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز