سیاست ترامپ برای مقابله با مهاجرت غیر قانونی با آمریکا، به سرگردانی 47هزار منجر شد در راستای این برنامه نیروی دریای این کشور قرار است 25 هزار مهاجر را در سه پایگاه نظامی اسکان دهد.

به گزارش مرور نیوز، مجله «تایم» در گزارشی اعلام کرد: به نیروی دریایی آمریکا پیشنهاد شده  به ازای دریافت ۲۳۳ میلیون دلار، در راستای حمایت از سیاست «تحمل صفر» دولت واشنگتن، ۲۵ هزار مهاجر غیرقانونی اسکان  دهد. قرار است این برنامه ظرف ۶ ماه آینده در ۳ پایگاه نظامی متروکه انجام شود.

گفتنی است پایگاه‌های هوایی نیروی دریایی آمریکا که برای چنین هدفی انتخاب شده‌اند در ایالت آریزونا قرار دارند.

از سوی دیگر، پیشنهاد شده ۴۷ هزار مهاجر دیگر نیز در پایگاهی نزدیک سانفرانسیسکو و به همین تعداد در مرکز آموزشی ارتش واقع در کالیفرنیای جنوبی مستقر شوند.

پیشنهاد دخالت نیروی دریایی درحالی مطرح می‌شود که سرنوشت ۲ هزار و ۳۰۰ کودک مهاجری که در مرز آمریکا-مکزیک از والدینشان جدا شدند، علیرغم عقب‌نشینی دولت ترامپ از ادامه روند جداسازی، همچنان نامعلوم است.

گفتنی است مهار روند مهاجرت غیرقانونی از مرزهای جنوبی آمریکا، از شعارهای انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور بوده است. وی پیشتر نیز بارها مهاجرین آمریکای لاتین را به فرار از پرداخت مالیات و تلاش برای انجام جرم و جنایت در آمریکا متهم کرده بود. 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز