نامزد سابق ریاست جمهوری آمریکا در سخنانی روسیه را یک خطر آشکار علیه دموکراسی غربی خواند.

به گزارش مرور نیوز، به نقل از رویترز، هیلاری کلینتون نامزد سابق ریاست جمهوری آمریکا روز جمعه در سخنانی گفت: دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 میلادی آمریکا که منجر به شکست او در برابر دونالد ترامپ شد، یک خطر آشکار علیه دموکراسی غربی است.

 وی گفت: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه خودش را به عنوان رهبر جنبش بیگانه هراسی مطرح کرده است و می خواهد اتحادهای سنتی ایالات متحده را تضعیف کرده و به دموکراسی لطمه وارد کند.

روبرت مولر دادستان ویژه مسئول تحقیقات درباره نقش و دخالت روسیه در انتخابات 2016 میلادی است. مسکو هرگونه دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرده است. نهادهای اطلاعاتی آمریکا نیز مسکو را به دخالت در انتخابات و تبانی با ترامپ متهم کرده اند. ترامپ نیز این اتهامات را تکذیب کرده است.

کلینتون گفت: ولادیمیر پوتین خودش را به عنوان رهبر اقتدارگرایی و جنبش بیگانه هراسی مطرح کرده است و قصد دارد اتحادیه اروپا را متلاشی کند و ائتلاف های سنتی آمریکا را تضعیف نموده و به دموکراسی لطمه بزند.

وی اظهار داشت: می توانیم شاهد گسترش و تقویت این جنبش اقتدارگرایانه از یوی کرملین باشیم، این جنبش به اروپا و فراتر از آن رسیده است. این جنبش در حال تشجیع ملی گراهای راست گرا، جدایی طلبان، نژادپرستان و حتی نئونازی ها است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز