نیروهای آمریکایی بدون هیچ دلیل مشخصی در امتداد مناطق بیابانی مرز عراق و سوریه مستقر شده اند. رسانه های عراق دلیل این کار را تضعیف حضور نیروهای عراقی در خط مرزی این کشور با سوریه می دانند.

به گزارش مرور نیوز،  به نقل از العالم، یک منبع امنیتی در استان الانبار (غرب عراق) اعلام کرد: نیروهای آمریکایی به صورت غیرمنتظره در  مرز عراق و سوریه مستقر شدند.

این منبع عراقی یکشنبه شب در گفتگو با خبرگزاری المعلومه افزود: نیروهای آمریکایی به طور ناگهانی و بنا به دلایلی نامشخص در مناطق بیابانی شهرستان الرطبه و القائم در نزدیکی نوار مرزی با سوریه و دیگر مناطق غربی استان الانبار مستقر شدند.

وی افزود: عملیات استقرار نیروها در آن مناطق همچنین با پرواز پر تعداد بالگردهای جنگی آمریکا همراه است.

این منبع گفت: ستاد فرماندهی عملیات الانبار و الجزیره و دیگر دستگاه‌های امنیتی مستقر در مناطق غربی الانبار تا نقطه صفر مرزی، امکان جلوگیری از تحرکات نیروهای آمریکایی در امتداد نوار مرزی عراق و سوریه را ندارند.

منابع رسمی عراق هنوز در این خصوص اظهار نکرده‌اند، اما خط مرزی عراق و سوریه طی هفته گذشته شاهد برخی تحولات مهم از جمله حمله موشکی آمریکایی ها به یک مرکز استقرار نیروهای مقاومت عراقی در منطقه هم مرز با البوکمال سوریه بوده است.

محافل سیاسی و رسانه ای عراق این اقدام را در راستای تلاش های آمریکا برای تضعیف حضور نیروهای عراقی در خط مرزی با سوریه و  شکستن خط محاصره تروریست ها و احیای مجدد داعش عنوان کرده اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز