نماینده ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق نسبت به شیطنت های آمریکا در خصوص بازگردان داعش به عراق هشدار داد.

به گزارش مرور نیوز، به نقل از شفق نیوز، «فردوس العوادی» نماینده ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق نسبت به توطئه ای آمریکایی برای بازگرداندن داعش به عراق هشدار داد.

وی تأکید کرد: این توطئه قرار است به بازگشت داعش به مناطق شمالی و غربی عراق و کمک به این گروهک تروریستی برای وارد کردن عراق به جنگ جدیدی منجر شود. این نماینده عراقی تأکید کرد که در سایه درگیری سیاسی کشور برای تشکیل دولت جدید ، این توطئه می خواهد بحران اقتصادی هم برای عراق رقم بزند.

العوادی تأکید کرد: همه تحرکات آمریکا نشان می دهد اطلاعاتی که الحشد الشعبی اعلام کرده صحیح است و هواپیماهای آمریکایی در حال فرود در مناطقی هستند که گروهک تروریستی داعش در آن حضور دارد. وی تأکید کرد که مهم ترین همپیمان آمریکا یعنی ترکیه نیز این مسأله را تأیید می کند.

وی افزود حزب حاکم ترکیه اخیرا اعلام کرده اسنادی دارد که نشان می دهد آمریکا به صورت هوایی از گروهک تروریستی داعش حمایت کرده و در حال حاضر در حال آموزش 8 هزار تروریست داعشی در شمال سوریه است تا خود را برای انجام عملیات نظامی در سوریه و عراق آماده کنند.

العوادی گفت: اطلاعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه نیروی هوایی آمریکا در حال ایجاد منطقه امنی در مرز عراق و سوریه برای داعشی ها و در حال آموزش آنهاست. وی همچنین ضمن ابراز تعجب از سکوت دولت عراق در برابر این مسأله گفت باید دولت عراق بتواند به راحتی از آمریکا در خصوص این خبرها و تلاش آمریکا برای ضعیف کردن وضعیت امنیتی در مرز عراق و سوریه سوال کند.

العوادی تأکید کرد: عراق در برابر فتنه ای بزرگ قرار دارد، فتنه ای بزرگ تر از سال 2014 که در پی آن استان های غربی به چنگ داعش افتاده بود و اگر دولت اقدامات لازم و پیشگیرانه برای مقابله با این بحران را اتخاذ نکند عراق بار دیگر در همان بحرانی گرفتار خواهد شد که پیش از این با آن دست و پنجه نرم می کرده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز