سرویس بین الملل- رژیم صهیونیستی قصد دارد 300 واحد مسکونی جدید در مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن احداث کند.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز، در ادامه شهرک سازی های غیرقانونی رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف سرزمین های اشغالی، این رژیم قصد دارد 300 واحد مسکونی دیگر در کرانه باختری رود اردن احداث کند.

رژیم صهیونیستی موافقت اولیه خود را با احداث 98 واحد در نزدیکی شهرک غیر قانونی شیلو در کرانه باختری اعلام کرده است. همچنین در ادامه این پروژه و در مرحله دوم آن نیز 200 واحد مسکونی دیگر در همین منطقه احداث خواهد شد.

برخی منابع اسرائیلی این اقدام را حرکتی تلافی جویانه در برابر حکم اخیر یکی از دادگاه های اسرائیل مبنی بر برچیدن شهرک آمونا که باید تا 25 دسامبر سال جاری کاملا تخریب شود توصیف کرده اند.

این تصمیمی در حالی اتخاذ می شود که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با بی اعتنایی به اعتراضات عمومی در مراسم خاکسپاری شیمون پرز رئیس جمهور سابق و از بنیان گذاران رژیم صهیونیستی شرکت کرد.

رژیم صهیونیستی بدون توجه به اعتراضات بین المللی نسبت به روند غیر قانونی تاسیس شهرک در مناطق اشغالی کرانه باختری رود اردن ادامه می دهد که بسیاری از منتقدان این سیاست را مانعی جدی بر سر راه مذاکرات صلح اسرائیل و فلسطین قلمداد می کنند.

بیش از نیم میلیون اسرائیلی در بیش از 230 شهرک یهودی‌نشین که اسرائیل بعد از جنگ 1967 و اشغال سرزمین‌های فلسطینی در کرانه باختری و شرق بیت‌المقدس ساخته است، سکنی گزیده‌اند.

این در حالی است که سازمان ملل و بیشتر کشورهای جهان شهرک‌های اسرائیل را غیرقانونی می‌دانند چرا که اسرائیل در جنگ سال 1967 میلادی این سرزمین‌ها را اشغال کرده و بر مبنای کنوانسیون ژنو هر گونه ساخت و ساز از سوی اشغال‌گر در سرزمین‌های اشغالی ممنوع است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز