رئیس جمهوری آمریکا بعد از انتشار گزارش‎هایی مبنی بر تمایل وی برای خروج از سازمان تجارت جهانی، به طور علنی این سازمان را تهدید کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به سازمان تجارت جهانی هشدار داد چنانچه ازاین‌پس با ایالات متحده منصفانه برخورد نشود، واشنگتن بیکار نمانده و کاری انجام خواهد داد!

گفتنی است اظهارات ترامپ حین میزبانی از «مارک روت» نخست‌وزیر هلند در حالی ایراد شد که وبسایت خبری «آکسیوس» چندی پیش از تمایل وی برای خروج از سازمان تجارت جهانی خبر داده بود.

آمریکا ازناحیه سازمان تجارت جهانی ضرر بزرگی عایدش می‌شود

به گفته آکسیوس، ترامپ پیش‌نویس لایحه‌ای را با عنوان «قانون تعرفه عادلانه و متقابل ایالات‌متحده» آماده می‌کند که به کاخ سفید اجازه می‌دهد بدون موافقت کنگره به صورت یکجانبه تعرفه‌های خود را افزایش دهد. اگر این قانون به تصویب برسد، به معنای آن است که بزرگترین اقتصاد دنیا التزام به قوانین سازمان تجارت جهانی را ترک خواهد کرد. در همین راستا، ترامپ گفت: آمریکا ازناحیه سازمان تجارت جهانی ضرر بزرگی عایدش می‌شود. فعلاً هیچ برنامه‌ای نداریم اما اگر آنها با ما درست برخورد نکنند، ما هم کاری انجام خواهیم داد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز