سرویس بین الملل- مشاور محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: در کنگره هفتم بار دیگر محمود عباس را به عنوان رئیس انتخاب می کنیم.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «مامون سویدان» مشاور محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در امور جوانان تاکید از برنامه های کنگره هفتم جنبش فتح که قرار است در 29 ماه نوامبر جاری برگزار شود، پرده برداشت.

مامون سویدان در گفت و گو با الرساله نت اظهار داشت که در این کنگره موضوع برنامه های سیاسی جنبش فتح، مرامنامه ملی و انجام پاره ای اصلاحات در نظام داخلی این جنبش بررسی خواهد شد

سویدان افزود که تقریبا بیشتر رهبران فتح بر انتخاب مجدد عباس برای ریاست این جنبش اجماع نظر دارند و در هیچ جلسه یا نشستی مسائل مربوط به جانشینی او مطرح نشده است.

وی اشاره کرد که مقدمات برگزاری کنگره هفتم فتح از جمله تعیین محل برگزاری این کنگره و شمار شرکت کنندگان در آن در حال انجام است و قرار است اعضا و رهبران فتح در نوار غزه نیز در این کنگره مشارکت داشته باشند.

مشاور عباس در رابطه با مشارکت محمد دحلان در این کنگره افزود که تمامی کسانی که حکم اخراج وی از جنبش فتح را صادر کرده بودند، مخالف مشارکت وی در این کنگره هستند.

مامون سویدان در رابطه با اطلاعات منتشر شده پیرامون احتمال بحث و بررسی تعیین معاون برای محمود عباس گفت که به چنین موضوعی در نشست هایی دیگر از جمله نشست نهادهای وابسته به سازمان آزادی بخش فلسطین همچون کمیته اجرایی و مرکزی رسیدگی خواهد شد، زیرا تشکیلات خودگردان در سال 1994 به موجب حکم سازمان آزادی بخش تشکیل شد و مسائل قانونی آن در حیطه صلاحیت و اختیارات این سازمان است.

سویدان در خصوص تعیین معاون برای عباس در جنبش فتح هم گفت که در جریان اصلاحات داخلی این جنبش نیست.

وی اشاره کرد که ما به هیچ وجه مداخله کشورهای عربی در امور داخلی جنبش فتح و تقسیم مناصب را نخواهیم پذیرفت همان گونه که خود نیز در امور داخلی هیچ کشوری دخالت نمی کنیم و به تبع آن به کشوری هم اجازه نمی دهیم خارج از چارچوب های رسمی فلسطین، به مسائلی که به فلسطین مربوط می شود رسیدگی کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز