سرویس بین الملل - نخست وزیر کره جنوبی امروز چهار شنبه از سمت خود استعفا داد و به احتمال قوی کیم بیونگ حون جانشین وی شود.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل مرور نیوز به نقل از برخی کارشناسان،  پس از استعفای «هوانگ کیو آهین» نخست وزیر کره جنوبی که امروز صورت گرفت، «کیم بیونگ حون» به عنوان نامزد جدید نخست وزیری این کشور معرفی شد تا با کنترل اوضاع راه را برای تحکیم دولت این کشور هموار کند.

 ‌این تازه ترین تغییر در پی رسوایی مرتبط با خانم «چوی سون سیل» است که به دلیل ارتباط با «پارک گئون هی» رئیس جمهوری کره جنوبی توانسته به اسناد محرمانه کشوری دست یابد.

البته صلاحیت نخست وزیر جدید را باید پارلمان این کشور مورد تایید قرار دهد و در صورتی که وی به این مقام برسد آن زمان مشخصا خانم «پارک» بار دیگر زمام امور را در اختیار خواهد گرفت و رئیس جمهور باقی خواهد ماند.

دستگیری خانم چوی اصلی ترین عامل پرونده رسوایی سیاسی و کناره گیری 10 مشاور رئیس جمهوری و نهایتا استعفای نخست وزیر و دو وزیر کابینه؛ نشان می دهد که رئیس جمهور کره جنوبی علاقه ای به استعفا ندارد و همچنان می کوشد تا حکومت را اداره کند.

از کیم بیونگ حون نامزد جدید تصدی پست نخست وزیری به عنوان یک مشاور و مقام سیاسی با سابقه یاد می شود که در دوران زمامداری «روه مو هیون» رئیس جمهوری فقید کره جنوبی امور مربوط به رایزنی های سیاسی را بر عهده داشته است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز