ارتش سوریه یک مهلت دیگر به گروه‌های تروریستی داد تا از محلات شرقی حلب خارج شوند.

به گزارش گروه بین الملل مرور نیوز به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که روز جمعه از ساعت 9 صبح تا 19 همه گذرگاه‌های از پیش تعیین شده برای خروج عناصر مسلح و غیرنظامیانی که مایل به خروج از محله های شرقی حلب هستند، باز است.

در این بیانیه آمده است: بعد از موفقیت نیروهای مسلح سوریه در به شکست کشاندن همه تلاشهای گروه های تروریستی برای رفع محاصره از عناصر خود در محلات شرقی حلب و وارد ساختن خسارات سنگین به آنها و برای جلوگیری از ریخته شدن خون های بیشتر؟ روز جمعه یک مهلت دیگر از ساعت 9 صبح تا ساعت 19 عصر برای خروج عناصر مسلح و غیرنظامیان از شرق حلب داده می‌شود.

در این بیانیه از همه عناصر مسلح خواسته شده که به جنگ پایان بدهند و از این فرصت انسانی استفاده کرده و به همراه سلاحهای شخصی خود از طریق گذرگاه الکاستیلو در شمال و گذرگاه  سوق الخیر – المشارقه به مقصد ادلب خارج شوند.

فرماندهی کل نیروهای مسلح سوریه همچنین از غیرنظامیانی که مایل به خروج از محلات شرقی حلب هستند خواست که از همان 6 گذرگاهی که قبلا برای خروج غیرنظامیان و مجروحان و بیماران تعیین شده استفاده کنند.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه روز گذشته دستور داد تا روز جمعه در شهر حلب آتش‌بس برقرار باشد.

"ژنرال والری گراسیموف" رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه گفت که تصمیم برای این آتش‌بس از طریق هماهنگی با دولت سوریه اتخاذ شده است.

شهر حلب در حال حاضر به عرصۀ جنگی شدید میان نیروهای دولتی سوریه و گروه‌های تروریستی تبدیل شده‌است. این شهر از سال 2012 (1391) به دو بخش غربی و شرقی تقسیم شده که بخش غربی آن تحت کنترل دولت سوریه و بخش شرقی آن در تصرف گروه‌های تروریستی و تروریست ها در این بخش تحت محاصره ارتش سوریه هستند. طی روزهای گذشته ده ها غیر نظامی در حملات گروه های تروریستی با استفاده از  سلاح های شیمیایی به حلب جان باخته و زخمی شدند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز