رئیس اجرایی افغانستان در دیدار با نخست‌وزیر قزاقستان در حاشیه اجلاس سازمان همکاری‌ شانگهای گفت که عملیات‌های نظامی پاکستان در وزیرستان، افراد وابسته به داعش را به سوی افغانستان گسیل داشته است.

به گزارش مرور نیوز، «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی افغانستان، در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو همکاری‌های شانگهای در بیشکک قرقیزستان، با «سگین‌تایف» نخست‌وزیر قزاقستان دیدار کرد.

در این دیدار رئیس اجرایی افغانستان و نخست وزیر قزاقستان در مورد مسائل امنیت و ثبات در منطقه و ضرورت همکاری‌های متقابل گفت‌وگو کردند.

نخست وزیر قزاقستان در این دیدار گفت که کشورش خواستار تأمین امنیت و ثبات در افغانستان است و به همین منظور نماینده قزاقستان در کنفرانس بروکسل در مورد افغانستان شرکت کرد.

سگین‌تایف افزود: گروه تروریستی داعش تهدیدی برای منطقه و افغانستان است و نباید زمینه استقرار جنگجوان این گروه در افغانستان و منطقه مساعد شود.

عبدالله نیز اظهار داشت: جنگجویان گروه تروریستی داعش در پاکستان مستقر بودند و پس از عملیات در منطقه وزیرستان به افغانستان منتقل شدند.

عبدالله در رأس یک هیأت عالی‌رتبه از مقامات دولت کابل برای شرکت در نشست شانگهای به بیشکک پایتخت قرقیزستان رفت.

نشست شانگهای امروز و فردا در قرقیزستان برگزار می‌شود.

سازمان شانگهای از سال 2001 میلادی توسط رهبران کشورهای  چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان جهت همکاری‌های چندجانبه امنیتی، اقتصادی و فرهنگی پایه‌گذاری شد.

افغانستان که از سال 2012 به عنوان عضو ناظر در نشست شانگهای حضور می‌یابد، تلاش دارد تا عضویت دائم  این سازمان را کسب نماید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز