بر اثر وقوع آتش‌سوزی در حومه بوستون در ایالت ماساچوستِ آمریکا دستکم ۳۹ خانه و ساختمان به آتش کشیده شدند.

به گزارش مرورنیوز، بر اساس گزارش برخی مقام‌های محلی احتمال نشت گاز عامل  انفجارها و آتش‌شوزی در ایالت ماساچوست بوده است. 

پلیس محلی گفته‌ است ده‌ها مورد آتش‌سوزی و حریق در شهرهای لارنس، اندور و اندور شمالی روی داده و هشدار داده که تعداد موارد رو به افزایش است.

این انفجارها به تخلیه محل توسط ساکنین منجر شده و به دنبال آن چند مورد سوختگی جدی و جراحات سطحی گزارش شده است. روزنامه گاردین گزارش کرده که تاکنون یک تن بر اثر این حوادث جان باخته‌ است.

شرکت‌های گاز و برق محلی جریان برق و گاز به منطقه را قطع کرده‌اند.

به گزارش بی‌بی‌سی،‌ مقام‌های محلی در مرمیک‌ولی معتقدند ممکن است انفجارها به دلیل مشکل فشار با خطوط گاز کلمبیا روی داده باشد اما هنوز هیچ دلیلی قطعی نشده است.

پلیس ایالتی گفته است شرکت گاز کلمبیا در حال کاهش فشار گاز در خط لوله‌های گازرسانی خود است اما عملی شدن کامل آن زمان خواهد برد. پلیس از کسانی که مشتری این شرکت گاز هستند خواسته خانه‌های خود را به سرعت ترک کنند.

پلیس در مدارس محلی برای کسانی که خانه‌هایشان را تخلیه کرده‌اند پناهگاه موقت آماده کرده است.

مقام‌های محلی می‌گویند در اندور در یک برهه زمانی دست کم ۱۸ آتش سوزی هم زمان در جریان بوده و آتش نشانان در مجموع ۳۵ مورد آتش سوزی مربوط به انفجار گاز را مهار کرده‌اند. پلیس ایالتی نیز در حساب توییتری خود نوشته در لورنس و اندور ۷۰ مورد گزارش آتش سوزی، انفجار یا استشمام بوی گاز دریافت کرده است.

جوزف سولومون از مقام‌های پلیس در شهر متون گفته است آنقدر آتش سوزی زیاد است که آسمان هم دیده نمی‌شود.

پلیس فدرال آمریکا و رییس آتش نشانی ایالتی تحقیق درباره دلیل این آتش‌سوزی‌ها را آغاز کرده‌اند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز