​جان کری، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور پیشنهاد داد برای دانستن بیشتر درباره توافق هسته‌ای ایران کتاب جدید او را مطلعه کند.

به گزارش مرورنیوز، جان کری، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور خواست برای دانستن بیشتر درباره توافق هسته‌ای ایران کتاب جدید او با نام «هر روز موهبتی دیگر است» را خریداری کند.

جان کری ضمن بازنشر توئیت ترامپ که در آن، دیدار کری با ظریف وزیر امور خارجه ایران را غیرقانونی خوانده بود، نوشت: «آقای رئیس‌جمهور بهتر است بیشتر نگران دیدار پل مانافورت (رئیس سابق ستاد انتخاباتی ترامپ) با رابرت مولر (بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا) باشی تا دیدار من با وزیر امور خارجه ایران، ولی اگر می‌خواهی چیزی درباره توافق هسته‌ای که دنیا را امن‌تر کرده است بدانی، کتاب جدید من را با عنوان "هر روز موهبتی دیگر است" بخر.»

کِری هفته گذشته در یک مصاحبه رادیویی ادعا کرد که طی ماه‌های گذشته سه چهار بار با محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشومان، دیدار کرده است که این اظهارات با واکنش‌های زیادی در محافل سیاسی و رسانه‌ای آمریکا مواجه شد.

وی همچنین از ترامپ به خاطر تصمیم به خروج آمریکا از  برجام، پیمان تاریخی، مقابله با تغییرات آب و هوایی پاریس نیز انتقاد کرد و آن را بزرگترین بی‌مسئولیتی روسای جمهور آمریکا در تمام دوران خواند. ترامپ معتقد بود این پیمان بین‌المللی برای آمریکا عادلانه نیست و به اقتصاد این کشور ضربه می‌زند.

کری زمانی که وزیر امور خارجه دولت باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا بود به نمایندگی از این کشور این پیمان (توافق آب و هوایی پاریس) را امضاء کرد.

کری در سان فرانسیسکو و در «اجلاس اقدام اقلیم جهانی» این اظهارات را به زبان آورد که از سوی جری براون فرماندار دمکرات کالیفرنیا سازماندهی شده بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز