​مرکز ملی طوفان در آمریکا از ضعیف شدن طوفان فلورانس خبر داد. این طوفان چند روز ادامه داشت و پنج گشته و زهراران زخمی بر جای گذاشته است.

به گزارش مرور نیوز، طوفان فلورانس در حال ضعیف شدن است به همین دلیل رده‌بندی آن از توفند به طوفان استوایی تنزل یافته است. البته همچنان در کارولینای شمالی و جنوبی سیلاب‌های ویرانگری در نتیجه این طوفان ایجاد شده است.

سرعت گردبادهای طوفان فلورانس از بالای ۲۱۰ کیلومتر در ساعت در روزهای گذشته به حدود ۸۰ کیلومتر در ساعت کاهش پیدا کرده است. 

پنج نفر در اثر حوادث مرتبط با این طوفان کشته و هزاران نفر در پناهگاه‌های موقت اسکان داده شده‌اند. همه پنج قربانی طوفان فلورانس در ایالت کارولینای شمالی کشته شدند. برخی رسانه‌ها آمار قربانیان این طوفان را شش تن اعلام کرده‌اند.

یک مادر و نوزادش با فرو افتادن درختی روی خانه‌شان جان باختند. دو مرد بالای ۷۰ سال هم جانشان را در دیگر حوادث مرتبط با طوفان از دست دادند. زنی هم به دلیل آنکه مسیر آمبولانس به خانه‌اش با درخت‌های افتاده بسته شده بود، به دلیل نرسیدن امدادگران با ایست قلبی جان باخت.

به گزارش بی بی سی، در برخی مناطق کارولینا آب تا نزدیک سه متر بالا آمده است. در مناطق سیل‌زده گروه‌های داوطلب به کمک امدادگران رفته‌اند و از جمله با گشت زدن با قایق در شهرها، کسانی را که در سیل گیر افتاده‌اند نجات می‌دهند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز