قیمت مسکن در چین در دوس ال اخیر روند رو به افزایش داشته است.

به گزارش گزاری موج به نقل از رویترز، طبق محاسبات رویترز از داده‌های رسمی منتشر شده، در ماه آگوست میانگین قیمت مسکن در ۷۰ شهر مهم چین ۱.۴ درصد افزایش یافت که این نسبت به رشد ۱.۱ درصدی در ماه جولای، سرعت گرفته است.

محاسبات رویترز نشان می‌دهد که این سریع‌ترین نرخ رشد بازار املاک از سپتامبر ۲۰۱۶ تا کنون است و علی‌رغم سخت‌گیری‌های قانونی برای محدودتر کردن رشد سه ساله املاک که از کلان‌شهرها به مناطق داخلی کشور سرایت کرده است، و قیمت‌های مسکن برای چهلمین ماه متوالی افزایش یافته‌اند.

به عنوان نشانه‌ای از تقویت بازار، ۶۷ شهر از ۷۰ شهر مطالعه شده توسط اداره ملی آمار، افزایش قیمت ماهانه مسکن نو را گزارش کرده‌اند، درحالی که این رقم در ماه جولای ۶۵ شهر بود. تنها شهری که قیمت مسکن در آن واقعا کاهش یافته بود، شیامن بود.

داده‌های اداره ملی آمار چین نشان می‌دهد که در مقایسه با سال قبل، در ماه آگوست قیمت‌ها ۷ درصد رشد داشته‌اند و نسبت به رشد ۵.۸ درصدی ماه جولای، سرعت گرفته‌اند.

رشد قیمت مسکن در ۳۵ شهر کوچکی که اداره آمار مور بررسی قرار داده است، نسبت به شهرهای بزرگتر بیشتر بوده است و در ماه آگوست ۲.۰ درصد نسبت به ماه قبل رشد داشته است.

شهری که قیمت‌ها در آن با بیشترین رشد مواجه شدند ووکسی بود. این شهر درجه سوم در نزدیکی شانگهای در شرق چین، در ماه آگوست افزایش قیمتی ۳.۴ درصدی نسبت به ماه قبل داشته است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز